czwartek, 7 czerwca 2018

Selfie time!

Dziś będzie krótki artykuł o tym, że ludzka głupota nie ma granic. Niedawno we Włoszech doszło do sytuacji, która wzburzyła tamtejsze społeczeństwo. Wszystko miało związek z pewnym nieodpowiednim selfie. 

fot. Giorgio Lambri


Wedle Oxford Dictionary słowo "selfie" było najbardziej popularnym na świecie w 2013 roku. Od momentu wprowadzenia lepszej jakości aparatów fotograficznych w smartfonach, zwłaszcza w wersji przedniej, ludzie na całym świecie zaczęli robić sobie autoportrety, zwane powszechnie selfie. Doczekaliśmy się już wielu popularnych zdjęć w skali krajowej i światowej jak grupowa fotografia z gali wręczenia Oscarów, selfie astronauty w przestrzeni kosmicznej, zdjęcie Jacka Kurskiego na Ukrainie czy papieża Franciszka z młodymi wiernymi. Jednak zdarza się, że takie fotografie wykonywane są w nieodpowiednim momencie. 

Pod koniec maja pewna młoda Kanadyjka została potrącona przez pociąg we włoskiej miejscowości Piacenza. Na całe szczęście na miejscu szybko zjawili się ratownicy, którzy zaopiekowali się kobietą. Niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, iż musiało dojść do amputacji. W czasie trwania akcji ratunkowej, jeden z gapiów wyciągnął nagle telefon, po czym postanowił zrobić sobie selfie na tle poszkodowanej. Trudno chyba dziś o większy dowód głupoty, jak i również braku wyczucia, współczucia ze strony młodego Włocha. Mężczyzna po fakcie został zatrzymany i przesłuchany, po czym wypuszczono go na wolność, albowiem mimo wszystko, nie popełnił żadnego przestępstwa. Funkcjonariusze zmusili jednak chłopaka do usunięcia zdjęcia.

Cała sytuacja z selfie została uwieczniona przez Giorgio Lambriego, reportera lokalnej gazety "Liberta". Jego zdaniem całkowicie straciliśmy dziś poczucie etyki. Swój artykuł wraz z opisywanym zdjęciem nazwał "Barbarzyństwo, którego się nie spodziewasz. Selfie tuż obok tragedii". Cała sytuacja była gorąco komentowana we włoskich mediach, gdzie nie tylko dostrzeżono głupotę chłopaka, lecz również to, iż wykonanie tego selfie jest oznaką upadku moralności, braku kultury u młodych osób. 

Źródła:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23494998,zobaczyl-kobiete-potracona-przez-pociag-postanowil-zrobic-sobie.html#Z_BoxNewsImg&a=66&c=96
https://www.bbc.com/news/world-europe-44356361
https://www.tvp.info/37510491/ratowali-potracona-przez-pociag-przechodzien-robil-selfie-barbarzyncaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz